вторник, 17 февраля 2009 г.

Семінар 2. Аналіз «Интервью с разработчиком коллайдера», проведеного Аллою Аршиновою 27 жовтня минулого року

Перше, що впадає уві вічі, це відсутність цікавого заголовка. А його тут можна було б створити. А назва «Интервью с разработчиком коллайдера» більше нагадує завдання, яке дає редактор журналісту.

Спочатку справляє добре враження ґрунтовний вступ, де містяться пояснення та розшифровки, певний бекграунд. Але потім це враження зникає: чому цитата із Вікіпедії стала початком до інтерв’ю, адже журналістка Алла Аршинова спілкувалася із людиною, яка має безпосереднє значення до запуску коллайдера. Якось дивно і незрозуміло, чому журналістка не змогла пояснити своїми словами, що таке великий андронний коллайдер (ВАК).
 
Проте добре, що майже одразу пані Аршинова розкриває, в чому ж полягає проблема і конфліктність ситуації. Виправданим і влучним у цьому випадку є вживання емоційно забарвленого словосполучення – «адская машина».

Слід зазначити, що представити героя інтерв’ю є не дуже вдалим. Оскільки із самого інтерв’ю зрозуміло, що ця людина є одним із розробників «творіння», а не просто «співробітником» якогось інституту, як зазначила журналістка. До того ж у представленні вжито кілька абревіатур і не наведено розшифровки до жодної з них. А це не дає змоги зрозуміти, ким же все-таки є співрозмовник журналіста. Що таке «ИЯФ СО РАН» залишається тільки здогадуватися… Що таке «ЦЕРН» стане зрозуміло, лише якщо ви повернетесь до першого абзацу та співвіднесете цю абревіатуру із зазначеною в дужках французькою мовою назвою «Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire».

Загалом, запитання є короткими і точними. Це провокує доволі конкретні і влучні відповіді, що є безумовним позитивним моментом даного інтерв’ю. Журналістка уважна, підготована, вона «в темі». Це дозволяє вести розмову на рівних та відхилитися від плану інтерв’ю, щоб заглибитися або пояснити певні моменти. Безумовним плюсом є те, що суто наукова інформація подавалася доволі доступною мовою. Лише час від часу відчувався невеликий брак структурованості розмови.

Інтерв’ю розкрило не лише науковий процес, результати та деталі дослідження, але й особистість людини. А це «олюднило» історію, посприяло легшому сприйняттю.  

Серед недоліків: у кількох відповідях та питанні фігурувало поняття «бозон Хіггса», проте ми не зустрічаємо жодного пояснення цього чи то явища, чи то предмета. Пояснення ж цього не вистачатиме пересічному читачу.

http://artishev.com/texnologii/intervyu-s-razrabotchikom-kollajdera.html

Комментариев нет:

Отправить комментарий