среда, 1 апреля 2009 г.

Семінар 7. Аналіз podrobnosti.ua

Он-лайн видання: podrobnosti.ua (щоденне оновлення)

Період: 1 січня 2008 року – 31 березня 2009 року.

Загальна кількість публікацій за зазначений період: 75.

Кількість публікацій, які лише побіжно згадують туберкульоз: 44 (у багатьох публікаціях туберкульоз згадується разом зі СНІДом, проте увага на ньому не акцентується).

Кількість публікацій, присвячених безпосередньо проблемі туберкульозу: 31.

Місяці, коли найбільше писали про туберкульоз: у березні (15), лютому (13), листопаді (8). Часті публікації у лютому-березні скоріше за все пояснюється тим, що 24 березня є днем боротьби із туберкульозом, тож напевно, більшість матеріалів друкуються до цієї дати. В середньому щомісяця друкується щонайменше 5 матеріалів про туберкульоз. 

Місяці, коли найменше писали про туберкульоз: у січні не було жодної публікації, у серпні – одна.

Кількість оригінальних матеріалів видання:12 (майже всі матеріали є доволі поверхневими, зазвичай, це невеликі повідомлення, часто – без залучення експертів).

Кількість публікацій з інших джерел (із позначкою «за матеріалами…» ): 63.

Першоджерела: Уніан (13 публікацій), Подробности-ТВ (11), CyberSecurity.ru (5), Корреспондент (4), АМИ Новости-Украина, Українські Новини, Русская служба Би-би-си, Зеркало недели, МедПортал, Forbes, Вовремя, Здоровье Украины, ЛигаБизнесИнформ, Газета по-киевски, Дело, Аргументы и Факты, РБК-Украина, Интерфакс-Украина, Washington ProFile, Point.ru, NEWS.ru, Газета.ru, Лента.ru таWikipedia.

Жанри: більшість матеріалів є невеликими замітками, рідше – статті.

Мета: інформувати суспільство про темпи поширення захворювання в країні, проблеми, пов’язані із туберкульозом, проведення нових досліджень.

Стиль подання: Всі матеріали написані простою доступною мовою. Лише у кількох випадках не надавалися тлумачення медичних термінів або принципів дії певних медичних препаратів. Інколи зустрічалося невдале використання статистики – не надавалося пояснення до неї, чи порівняння з аналогічними даними за якийсь інший період (тобто не можна було зрозуміти, що саме намагався автор проілюструвати цими цифрами). 

Емоційне забарвлення: відсутнє майже в усіх матеріалах, лише у двох-трьох публікаціях, де була історія конкретного героя, емоційне забарвлення було.

Публікації, які лише побіжно згадують туберкульоз: Матеріали, де туберкульоз згадується лише побіжно, здебільшого пов’язані із проблемами СНІДу. Часто такі публікації присвячені певній особистості, в біографічній довідці якої йдеться про те, що ця людина хворіла на туберкульоз або померла від цієї хвороби. Наприклад, замітки про акторку Вів’єн Лі, велосипедиста Ленса Армстронга, письменника Франца Кафку, музиканта Фредеріка Шопена. Також туберкульоз побіжно згадується у матеріалах: про те, що депутати витрачають на своє лікування майже в сто разів більше, ніж на боротьбу зі СНІДом та туберкульозом; про знайдення археологами останків однієї з перших жертв туберкульозу; про 12 хвороб, які стають більш небезпечними через глобальне потепління; про рейтинг найвпливовіших мільярдерів світу, серед яких на 9-му місці знаходиться Білл Гейтс, який входить до складу благочинної організації «Bill & Melinda Gates Foundation», яка надає кошти на боротьбу з голодом та розробку вакцини проти СНІДу, туберкульозу та малярії. 

Теми: мультирезистентний туберкульоз; епідемія туберкульозу в Харківській області; досягнення у лікуванні (способи протистояння мультирезистентному туберкульозу); ситуація із захворюванням на Україні (порівняння із іншими країнами); заборона вживання харківського туберкуліну (після його введення учням шкіл, більшість відчули себе погано); криза може призвести до збільшення кількості захворювань на туберкульоз; дані по областям України щодо темпів розповсюдження хвороби; виступ Ющенка щодо проблем СНІДу і туберкульозу; історія захворювання (туберкульоз існував 9 тисяч років тому, батьківщиною захворювання є Єрихон); заборону лікарям фіксувати ускладнення після щеплень; виявлення нових форм захворювання; побічні дії препаратів, якими лікують туберкульоз.


Вдалі матеріали: 
Туберкулезом чаще болеют на востоке Украины: за словами заступника міністра охороні здоров’я Валерія Бідного, 1) найчастіше люди хворіють туберкульозом у Херсонській, Луганській та Миколаївській області; 2) під час кризи кількість випадків захворювання почастішає; 3) проблеми в Україні – велика кількість деструктивних форм захворювання серед щойно виявлених хворих, зростання рівня захворювання хіміорезистентним туберкульозом, туберкульозом сполученим із ВІЛ. 
Влучне використання статистики, хоча на перший погляд здається, що цифр забагато. Всі дані подаються у порівнянні із минулим роком, кожна цифра пояснюється (якщо говориться, скільки було хворих у 2008 році, то поряд пояснюється наскільки це багато чи мало, тобто кількість людей на тисячу населення).
Мир отмечает День борьбы с туберкулёзом: Паличкою Коха інфікована третина населення планети, кожні 20 секунд помирає одна людина. За рівнем смертності – Африка та Південно-східна Азія. Про історію того, як Кох відкрив паличку, де зараз зберігаються записи його досліджень. Хто найчастіше хворіє – соціально незахищені верстви населення: безпритульні та біженці. Як відбувається лікування. 
Дуже доступна і проста мова. Якісний і професійний матеріал, добре структурований. Багато експертів, медиків, науковців. Влучний початок: розповідь про кількість інфікованих та смертність, наближення до України, коли подаються області, де найбільше хворіють. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий